Nejčastější a nejvážnější chyby v zadání
dodržujte požadovaný název zasílaného souboru (a případně subjekt mailu).
neměňte formát rtf (tak abychom mohli přímo do těchto souborů psát komentáře, označovat chyby a šlo snadno porovnávat soubory)
vypuštěné body zadání je nutné doplnit a vypracovat. Je třeba přečíst a splnit všechny body zadání.
Měl by se precizněji provést popis návrhu včetně jednoduchého popisu implementace (co typ vlastně dělá (viz. wiki), filozofie řešení, členská data a metody). Například sčítání, odečítání a násobení front jsou operace různě interpretovatelné a proto je dobré je popsat (je také nutné si uvědomit, že k hodnotám prvků seznamu nemá kontejner přístup).
mely by se objevit metody, které k "typu" logicky patří - Push, Pop, Top, Front, u pole operator[] ...
Znovu přepočítejte zda dosahujete požadovaných počtů metod (nejčastěji nesplňujete unární operátory, konstrukotry a operátory). Nesplněné požadavky na počet v odevzdaném souboru zadání nejsou rozhodující, důležité je jaké požadavky byly v původní šabloně zadání.
nelze použít neexistující operátory (ty které neznáme například pro int, neexistuje operátor $, @ …).
v zadáních jsou vidět jisté „školy“ (= „rodiny“ přibližně stejných textů) – snažte se pracovat samostatně – kopie budou penalizovány (a nic se nenaučíte)
kombinace aaa.metoda, Funkce(aaa), které dělají totéž, jsou zamýšleny tak, aby jste si všimli rozdílu mezi voláním metody a funkce a mezi vrácením hodnoty odkazem (u metody (proč to jde?)) a hodnotou (u funkce, co se při tom děje (proč to nejde odkazem?))). Obojí by mělo vrátit prvek stejného typu jako je prvek, který tyto vyvolal (aaa).
Konstruktorem z řetězce (stringu) je myšlen klasický řetězec C (char *, neboli pole znaků ukončené znakem ´\0´). Pro zpracování řetězce napište vlastní algoritmy, ve kterých použijete xscanf, xtoa, atox – nepoužívejte pro zpracování řetězce jiné knihovní funkce).
V projektu bude použito dynamických proměnných a výjimek (viz. třída CNode).
Opravené zadání je uloženo v sekci tags. Tato verze by se měla stát výchozím bodem pro další tvorbu zadání. Pokud se proto rozhodnete, potom je postup následující:
- nastavíme okna prohlížeče na tags a trunk (zadání)
- přetáhneme soubor z tags do trunk pomocí pravého tlačítka myši
- po puštění se objeví menu, ve kterém je nutné zvolit „svn copy versioned item here“. Tím dojde k tomu, že soubor je překopírován s celou svou historií (v svn), která by byla prostým kopírováním porušena.
Poslední úpravy 2010-11-02